Kontaktní zateplovací systém

Fasádní polystyren

Fasádní polystyren je termoizolační materiál určený ke kontaktnímu zateplení fasád domů. Fasádní polystyrén je označovaný jako polystyrén EPS. V praxi se nejčastěji setkáme s fasádním polystyrénem označovaným jako EPS 70F o tloušťkách od jednoho až do dvaceti centimetrů. Pěnový fasádní polystyrén se prodává ve formě desek nejčastěji o rozměrech 500 x 1000 milimetrů.

EXTRUDOVANÝ POLYSTYREN

Extrudovaný polystyren označovaný jako XPS polystyrén, je izolační materiál využívaný především ve stavebnictví jako tepelně izolační materiál. Výhodou extrudovaného polystyrénu je jeho vyšší plošná zatížitelnost než u klasického pěnového polystyrénu. Díky vlastnosti extrudovaného polystyrénu nenasávat vodu, je využívaný především jako tepelná izolace při zateplení, základů a soklu domu. Narozdíl od klasického pěnového polystyrénu fasádního či podlahového, může být extrudovaný polystyrén používán i k zateplení vnějších obvodových zdí, u kterých dochází ke styku se zeminou.

PŘÍNOSY KOMPLETNÍHO ZATEPLENÍ

Úspora nákladů na vytápění - tepelná úspora zatepleného domu se pohybuje v rozmezí 30 až 50%.

Prodloužení životnosti konstrukcí snížením namáháním teplotními rázy.

Omezení výskytu plísní a mikroorganizmů - při správném provedení zateplení a koordinaci s výměnou oken, zajištěním výměny vzduchu v interiéru a vyregulování otopné soustavy dochází k výraznému zvýšení vnitřní pohody prostředí, kterou tvoří kombinace teploty vzduchu a jeho proudění, povrchové teploty předmětů a stěn, vlhkosti vzduchu.

Zhodnocení objektu zlepšený vnější vzhled domu, navýšení tržní hodnoty bytů.

Eliminace tepelných mostů - vytvořením vnějšího komplexního ochranného pláště prodloužíte životnost stavebních konstrukcí, mimo jiné tím, že zabráníte působení mrazu na zdivo a eliminujete tzv. tepelné mosty, což jsou místa s výraznějším únikem tepelné energie do exteriéru (např. v okolí oken).

Posunutí bodu mrazu zdiva do izolační vrstvy.

Ochrana před hlukem - zlepší se akustické vlastnosti obvodových stěn a váš interiér bude lépe chráněn před vnějším hlukem.

STAVBY LUKRIS spol. s r. o.

Pobočka:
Ostravská 454
Rožnov pod Radhoštěm
756 61
Mobil:
+420 603 259 099
+420 603 259 025
Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás
2018 © Copyright - STAVBY LUKRIS spol. s r. o. Všechna práva vyhrazena.