Vláknocementové desky a břidlice

Vláknocementové desky a břidlice mají v některých regionech naší země velkou tradici. Jedná se o vysoce kvalitní a lehkou střešní krytinu. Vláknocementové desky se lehce usazují a je s nimi celkově dobrá manipulace i v případě výměny poškozených kusů na již hotové střeše. Svým vzhledem se nejvíce podobá pravé štípané břidlici, kterou u nás můžete zakoupit také. Hlavními dodavateli vláknocementových desek a břidlic jsou pro nás firmy Cembrit, Eternit a Břidlice Rathscheck.

Cembrit

Jméno Cembrit se stalo novým celoevropským jménem pro všechny společnosti ve skupině Cembrit. Střešní krytina Cembrit, vhodná pro sklon střech již od 18°.

Eternit Dacora

Eternit byl první firmou na světě, která začala vyrábět střešní krytinu tohoto druhu bez azbestu. Suroviny jsou neutrální vůči životnímu prostředí.

Ratscheck Schiefer

V posledním desetiletí se firma stala jednou z vedoucích firem na evropském trhu. V Německu firma Rathscheck Schiefer dominuje trhu se zřetelným náskokem. I přes úctyhodný růst v posledních letech si firma zachovala strukturu podniku střední velikosti a nadále to tak i zůstane.

Richter Pizrras

Vzhledem ke zkušenostem několika desetiletí při zpracování tuzemského kamene zvolila společnost španělskou surovinu coby výchozí materiál pro výrobu břidlicové krytiny. Jde o typ horniny vzniklé při určitém stupni metamorfózy, v ČSN EN 12326-1 definovaná jako "pokrývačská břidlice", umožňující snadné opracování a vykrytí všech detailů střechy z břidlice (úžlabí, vikýře, volská oka atd.). Vyznačuje se vysokou mechanickou pevností, mrazuvzdorností, rezistencí proti dešti, sněhu, větru, je nehořlavá.

STAVBY LUKRIS spol. s r. o.

Pobočka:
Ostravská 454
Rožnov pod Radhoštěm
756 61
Mobil:
+420 603 259 099
+420 603 259 025
Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás
2018 © Copyright - STAVBY LUKRIS spol. s r. o. Všechna práva vyhrazena.